TROTINET MS ENERGY e10

ОДБЕРЕТЕ ОПЦИЈА

ЛИСТА НА ЧЕКАЊЕ

ELEKTRICEN TROTINET MS ENERGY E10 E-ROMOBIL DARK GREY

SKU: T4248 Категорија
EAN: N/A

Опис

MS ENERGY e10

Електричниот скутер е практично превозно средство за градските гужви! Цврстиот и склоплив механизам обезбедува подвижност и лесна употреба. Кога не е потребно возење, преклопете го скутерот и понесете го со вас! Челичната конструкција, леснотијата на користење и опсегот на возење до 40 км, го прават идеален за секојдневна работа во центарот на градот! Големите 10 “воздушни тркала, предните и задните амортизери и предните и задните дискови сопирачки го прават возењето удобно без потреба за застанување често на удари и пречки што се вообичаени на градските патишта. Ромобил има и електрична задна сопирачка што ја враќа енергијата на батеријата при сопирање, што ја полни.

Новата Е серија на електрични скутери MS Energy е идеална за сите оние кои ќе користат скутер секој ден. Моќна батерија, моќен три-брзински мотор и поголема силиконска шара ќе ви дадат идеално возење со поголема брзина и подолг опсег.

Спецификации

Големина на тркалото10 “
Максимална брзина35 км на час
Тип на рамкаЧелик
БојаЦрно-бел
Мотор450W
Макс моќност (врв)800W
Батерија48V / 12.5Ah
Време на полнење4-5 ч
Опсег40 км
Вид на сопирачкаЗадна сопирачка за дискови & EBS
Максимално оптоварување120 кг
Суспензијанапред и назад
Дополнителни опцииМожност за преклопување
Тежина18 кг
ЕкранДа, ЛЦД
СветлинаДа, предна и задна LED + рефлектирачка лента
Димензии (L, H, W)53 х 17 х 18 см
Макс. пораст20 °

Дополнителни информации

Тротинети

Тротинети – 10"

Брендови