TROTINET MS ENERGY e20

ОДБЕРЕТЕ ОПЦИЈА

ЛИСТА НА ЧЕКАЊЕ

EAN: N/A

Опис

MS ENERGY e20

Новата е серија е идеална за сите оние кои ќе користат скутер секој ден. Моќна батерија, моќен три-брзински мотор и поголема силиконска шара, обезбедуваат идеално возење со поголеми брзини и опсег до 70 км. Големите 10 ″ воздушни тркала, предните и задните амортизери и предните и задните диск сопирачки го прават возењето удобно без потреба за често застанување на ударите и препреките вообичаени на градските патишта. Електричната задна сопирачка ја враќа енергијата на батеријата при сопирање, што ја полни, а цврстиот и склоплив механизам обезбедува подвижност и лесна употреба. Кога не е потребно возење, преклопете го скутерот и понесете го со вас!

Спецификации

Големина на тркалото10 “
Максимална брзина40 км на час
Тип на рамкаАлуминиум
БојаСива, Бела
Мотор500W
Макс моќност (врв)1000W
Батерија48V / 17.5Ah
Време на полнење7-8ч
Опсег60-70 км
Вид на сопирачкапредни и задни диск сопирачки & EABS
Максимално оптоварување120 кг
Суспензијанапред и назад
Дополнителни опцииМожност за преклопување
Тежина20 кг
ЕкранДа, ЛЦД
СветлинаДа, предна и задна ЛЕР + рефлектирачка лента
Димензии (L, H, W)1275 x 1175 x 580 mm
Макс. пораст20 °

Дополнителни информации

Тротинети

Тротинети – 10"

Брендови