MS-ENERGY

TROTINET MS ENERGY M10

: 6,500 ден

Нема на залиха

ЛИСТА НА ЧЕКАЊЕ

EAN: N/A

Опис

MS ENERGY m10

Електричниот скутер е практично превозно средство за градските гужви! Лесен и преклопен механизам обезбедува подвижност и лесна употреба. Кога не е потребно возење, преклопете го скутерот и понесете го со вас! Лесна конструкција, лесна употреба и опсег на возење од повеќе од 20 км, го прават идеален за секојдневна работа во центарот на градот! Воздушни тркала, заден амортизер и ефикасна сопирачка за дискови го прават возењето удобно без потреба за често застанување на нерамнините и препреките вообичаени на градските патишта. Ромобил има и електрична предна сопирачка што ја враќа енергијата на батеријата при сопирање, што ја полни.
Лесниот алуминиумски механизам за преклопување го прави целиот скутер лесен за преклопување и носење. ЛЦД-екранот ги нуди сите потребни информации поврзани со статусот на батеријата, брзината и другите податоци за возењето, а можете да добиете дополнителни информации и поставки со активирање на апликацијата на вашиот паметен телефон. Апликацијата е достапна за iOS и Android телефони.

Спецификации

Големина на тркалото8,5 “
Тип на рамкаАлуминиум
Бојацрно-сива, црно-зелена
Мотор350W
Максимална брзина25 км на час
Батерија36V, 7,5 Ах
Време на полнење3-5 ч
Опсег20-35 км
Вид на сопирачкаЗадна сопирачка за дискови, предна Е-сопирачка
Максимално оптоварување100 кг
Дополнителни опцииМожност за преклопување
Тежина14,3 кг
ЕкранЛЦД
Светлинапредно и задно предводено, рефлектори
Димензии
Димензии по склопување

MS ENERGY M10

Дополнителни информации

Тротинети

Тротинети – 8,5"

Брендови