TROTINET MS ENERGY N3

ОДБЕРЕТЕ ОПЦИЈА

ЛИСТА НА ЧЕКАЊЕ

ELEKTRICEN TROTINET MS ENERGY NEUTRON N3 DARK GRAY

SKU: T4244 Категорија
EAN: N/A

Опис

Благодарение на големите 10 10 тркала со воздушни гуми и задниот мек пружен амортизер n3 го прави градското возење удобно и безбедно. Лесниот алуминиумски механизам за преклопување го прави целиот скутер лесен за преклопување и носење. ЛЦД-екранот ги нуди сите потребни информации поврзани со статусот на батеријата, брзината и другите податоци за возењето, а можете да добиете дополнителни информации и поставки со активирање на апликацијата на вашиот паметен телефон. Апликацијата е достапна за iOS и Android телефони.
Големи тркала, заден амортизер и ефикасна диск сопирачка го прават возењето удобно без потреба од чести запирања. Покрај тоа, тој има електрична предна сопирачка што ја враќа енергијата на батеријата при сопирање, што ја полни. Моделот е достапен во три атрактивни бои: црна, бела и црвена.
Списанието BUG е во издание во април 2020 година. направи убав преглед на овој скутер.

Спецификации

Големина на тркалото10 “
Максимална брзина25 км на час
Тип на рамкаАлуминиум
БојаЦрна, црвена, бела
Мотор350W
Макс моќност (врв)700W
Батерија36V, 7,5 Ах
Време на полнење4-5 ч
Опсег22-28 км
Вид на сопирачкаЗадна сопирачка за дискови + предна сопирачка со регенеративно полнење
Максимално оптоварување100 кг
СуспензијаНазад
Дополнителни опцииМожност за преклопување
Тежина13,9 кг
ЕкранДа, ЛЦД
СветлинаДа, предна и задна LED + осветлување (контрола на апликацијата)
Димензија на конецот смдолжина x ширина x висина 62,5 x 14,5 x 6,5
Макс. пораст<20 °

 

 

Дополнителни информации

Тротинети

Тротинети – 10"

Брендови