TROTINET MS ENERGY r10

: 7,500 ден

ОДБЕРЕТЕ ОПЦИЈА

ЛИСТА НА ЧЕКАЊЕ

ELEKTRICEN TROTINET MS ENERGY E-ROMOBIL R10

SKU: T10001 Категорија
EAN: N/A

Опис

MS ENERGY r10

За градско возење со стил нема да останете незабележани. Нема пречки за големото 20 „предно тркало и 16“ задно тркало. Тоа ќе го направи вашето возење удобно и безбедно. Прилагодливата висина на воланот дополнително придонесува за непречено возење без оглед на вашата висина. Досег до 30 km и моќниот мотор од 350 W е идеален за сите секојдневни задачи. MS ENERGY r10 изберете помеѓу две бои, елегантно сиво-црно или задебелено зелено-црно комбинации .

Спецификации

Големина на тркала20 “+ 16”
Тип на рамкаАлуминиум
БојаЦрно-зелена / Црно-сива
Мотор350 W
Максимална брзина30 km/h
Батерија36 V, 10,2 Ah
полнење6-7 ч
Досег25-30 km * (* во зависност од конфигурацијата на теренот, временските услови и стилот на возење)
Тип на сопирачкаПредни и задни диск сопирачки
Максимално оптоварување120 кг
Дополнителни опцииОпција за преклопување, 3 режими на работа
Тежина14 кг
дисплеј(брзина, режим на брзина, ниво на батерија, ODO / TRIP, код за грешка, вклучено светло), 3 копчиња, копче за сирена
СветлоПредни и задни LED диоди, светла
Димензии(Д) 1660 x (Ш) 600 x (В) 1200 mm
Димензии по склопување(Д) 1660 x (Ш) 160 x (В) 1150 mm

Дополнителни информации

Тротинети

Тротинети – 20″

Брендови