Xiaomi MI M365

Носивост:120кг

Максимална брзина: 25km/h

Опсег со полна батерија:до 30км

Големина на тркала:8.5″

Тежина: 12.5кг

SKU: Не е достапно Категорија
EAN: N/A

Опис

Материјал од алуминиумска легура

Тркала: 8,5”

Мотор: 250 W

Тежина 12.5 kg

Максимална брзина до 25 km / h

До 30 km поминато растојание со едно батериско полнење

5 h до целосно полнење на батеријата

LED осветлување

Носечка тежина до 100 kg

Bluetooth конекција со телефон

 

Секој аспект на Mi Electric Скутер е направен со едноставност. Рамката, компонентите и додатоците на скутерот го користат истиот геометриски јазик за дизајнот кој ја става употребливоста и едноставноста пред се. Едно копче ќе го скроти скутерот, црвените акценти на дизајнот ќе додадат модерност. Mi Electric Scooter е направен да изгледа добро и вие да се чувствувате добро.

Цврстата рамка е изработена од алуминиум од аероспејс, кој има мала густина и висока структурна сила. Исто така има одлична топлинска спроводливост и отпорност на корозија за дополнителна издржливост. Само со 12,5 килограми, Mi Electric Scooter има одлична пренослива големина и тежина за носење и за маневрирање по скали и тротоари.

Големите 8,5-инчни предни и задни гуми имаат одлична амортизација и анти-лизгачки компонетни. Во комбинација со мотор за DC без четка со моќност од 250W за стабилна излезна моќност, Mi Electric Scooter е поставен да дава полесно и поедноставно искуство за возење.

Повеке детали разгледајте на долнот линк

Дополнителни информации

Брендови

Варијанта

Бел, Сива

Тротинети

Тротинети – 8,5"